TVR në të gjitha rrjetet e transmetimit në Kosovë dhe platformat e kanaleve shqiptare në botë...

Bruce Wills rikthehet në rolin e John McClane në “Die Hard”

September 4, 2018

Bruce Willis do ta shohim shumë shpejt në ekranet e mëdha të kinemave botërore. Aktori do të rikthehet në rolin ikonik të filmit, “Die Hard”, i cili për herë të parë u xhirua 30 vjet më parë. Aktorin 63-vjeçar do ta shohim në rolin e John McClane, ku frashiza filmike do ta ketë edhe këtë emër. Në fakt, fillimisht u mendua të titullohej “Die Hard: Year One”, por burimet thonë se do të jetë shumë më pak e komplikuar, thjesht “McClane”.

Nën regjinë e John Moore, ngjarja rrëfen historinë e John McClane, që mbërrin në Rusi, pasi mësoi lajmin se i kishin arrestuar të birin Jack (Jai Courtney). Filmi i fundit i sagës, “A Good Day to Die Hard” ka dalë në sallat e mëdha të kinemave në vitin 2013. Ndryshe, Willisin do ta shohim edhe në filma të tjerë hollivudian përgjatë vitit të ardhshëm

Evente nga Diaspora

Toplista TVR

RRI SHLIRE - E ftuar aktorja Teuta Sadiku

RRI SHLIRE - E ftuar aktorja Teuta Sadiku

Profile nga Diaspora

#
Dr. Luljeta Shaqiri, psikologia e respektuar1
Ajo ishte vetëm 14 vjeçare, pa asnjë njohuri të gjuhës gjermane, kur u regjistrua në klasën e dytë të shkollës së mesme, një vit më vonë pati fatin të jetë praktikante në asistencë stomatologjike dhe përfundimisht, diplomoi: doktore e psikologjisë në Universitetin e Cyrihut. Një histori e paparë e suksesit. Historitë e suksesit shpesh shihen
Më Shumë