TVR në të gjitha rrjetet e transmetimit në Kosovë dhe platformat e kanaleve shqiptare në botë...

Këpuca e Artë/ Ja golashënuesit më të mirë në Kupën e Botës

July 9, 2018

Dy ditët e ardhshme do të përcaktohen dy skuadrat finaliste në Kupën e Botës “Rusi 2018”. Për momentin, golashënuesi më i mirë është sulmuesi i Anglisë, Harry Kane, autor i 6 golave në këtë Botëror. Cristiano Ronaldo dhe Romelu Lukaku janë stopuar në kuotën e 4 gola, por portugezi tashmë nuk mund të cënojë sulmuesin anglez, pasi Portugalia është eliminuar nga Kupa e Botës. I vetmi kërcënim për Kane janë Lukaku, Griezmann dhe Mbappe. Ja lista me emrat e golashënuesve:

Evente nga Diaspora

Toplista TVR

RRI SHLIRE - E ftuar aktorja Teuta Sadiku

RRI SHLIRE - E ftuar aktorja Teuta Sadiku

Profile nga Diaspora

#
Dr. Luljeta Shaqiri, psikologia e respektuar1
Ajo ishte vetëm 14 vjeçare, pa asnjë njohuri të gjuhës gjermane, kur u regjistrua në klasën e dytë të shkollës së mesme, një vit më vonë pati fatin të jetë praktikante në asistencë stomatologjike dhe përfundimisht, diplomoi: doktore e psikologjisë në Universitetin e Cyrihut. Një histori e paparë e suksesit. Historitë e suksesit shpesh shihen
Më Shumë