TVR në të gjitha rrjetet e transmetimit në Kosovë dhe platformat e kanaleve shqiptare në botë...

Konfirmohen datat e reja për ndeshjet Sampdoria – Fiorentina dhe Milan – Genoa

August 17, 2018

Sampdoria-Fiorentina do të luhet më 19 shtator derisa Milan-Genoa do të luhet më 31 tetor Vendimi është marrë nga Federata këtë mbrëmje. Të dy ndeshjet ishte thënë se do të luhen të dielën në mbrëmje por ishin shtyrë për shkak të ngjarjes tragjike në urën e Genoas, ku mbeten të vdekur 39 njerëz. Për këtë ka pasur edhe thirrje që anulohet e tërë java e parë e Serie A, por në vend të kësaj janë anuluar ndeshjet e dy klubeve të qytetit të Genoas. Sampdoria-Fiorentina tani do të luajnë të mërkurën më 19 shtator, derisa Milan-Genoa do të luhet më 31 tetor të mërkurën.

Evente nga Diaspora

Toplista TVR

Kadiri James - Ylli i ri shqiptar ne Canada

Profile nga Diaspora

#
Dr. Luljeta Shaqiri, psikologia e respektuar1
Ajo ishte vetëm 14 vjeçare, pa asnjë njohuri të gjuhës gjermane, kur u regjistrua në klasën e dytë të shkollës së mesme, një vit më vonë pati fatin të jetë praktikante në asistencë stomatologjike dhe përfundimisht, diplomoi: doktore e psikologjisë në Universitetin e Cyrihut. Një histori e paparë e suksesit. Historitë e suksesit shpesh shihen
Më Shumë