TVR në të gjitha rrjetet e transmetimit në Kosovë dhe platformat e kanaleve shqiptare në botë...

Lorris arrestohet, voziti veturën i dehur

August 24, 2018

Kapiteni i Tottenhamit, Hugo Lloris është gjobitur nga Policia Metropolitane për shkak të konsumimit të alkoolit gjatë vozitjes.

Fituesi i Kupës së Botës me Francën, thuhet se ka dështuar në testin e alkoolit kur iu është bërë nga policia rreth orës 02:20 të mëngjesit të premten, transmeton Gazeta Express. Ai është dërguar në stacionin policor në Charing Cross dhe pastaj është liruar për t’u rikthyer në gjyq më 11 shtator, dy ditë pas ndeshjes miqësore që do të zhvillohet mes Francës dhe Holandës.
Kapiten i skuadrës së drejtuar nga Pochettino, i ka mbi 200 ndeshje me Spursat dhe mbi 100 me Francën. Ai pritet të luajë të hënë në ndeshjen kundër Manchester Unitedit në kuadër të Premierligës

Evente nga Diaspora

Toplista TVR

Kadiri James - Ylli i ri shqiptar ne Canada

Profile nga Diaspora

#
Dr. Luljeta Shaqiri, psikologia e respektuar1
Ajo ishte vetëm 14 vjeçare, pa asnjë njohuri të gjuhës gjermane, kur u regjistrua në klasën e dytë të shkollës së mesme, një vit më vonë pati fatin të jetë praktikante në asistencë stomatologjike dhe përfundimisht, diplomoi: doktore e psikologjisë në Universitetin e Cyrihut. Një histori e paparë e suksesit. Historitë e suksesit shpesh shihen
Më Shumë