TVR në të gjitha rrjetet e transmetimit në Kosovë dhe platformat e kanaleve shqiptare në botë...

Microsoft lanson tabletin Surface Go me çmim prej 399 dollarëve

July 10, 2018

Microsoft ka prezantuar një pajisje të re Surface, të quajtur: The Surface Go. Kompania synon përdoruesit e Apple iPad dhe përdoruesit e Chromebook me këtë pajisje që fillon në 399 dollarë. Është një tabletë me prekje prej 10 inç që në shikim të parë duket si një Surface Pro ose Surface 4 më i vogël, por Microsoft insistoi në materialet e tyre të marketingut që ka ri-dizajnuar madhësinë, peshën, dizajnin dhe më shumë, në mënyrë që të bëjnë atë më të lëvizshëm dhe miqësor për të gjithë llojet e njerëzve që punojnë në lëvizje. Sa i përket specifikimeve, pajisja përmban një procesor Intel Pentium Gold, 4GB RAM dhe 64GB hapësirë ruajtjeje eMMC. Ka një model tjetër Surface Go në dispozicion, megjithatë, në 8GB RAM me 128GB SSD për 549 dollarë. Të dy modelet punojnë me Surface Pen $ 99, dhe ato vijnë me një port USB-C (jo Thunderbolt), një port Surface Connect dhe një vend të caktuar për zgjerimin e kartelës mikro SD.

Evente nga Diaspora

Toplista TVR

RRI SHLIRE - E ftuar aktorja Teuta Sadiku

RRI SHLIRE - E ftuar aktorja Teuta Sadiku

Profile nga Diaspora

#
Dr. Luljeta Shaqiri, psikologia e respektuar1
Ajo ishte vetëm 14 vjeçare, pa asnjë njohuri të gjuhës gjermane, kur u regjistrua në klasën e dytë të shkollës së mesme, një vit më vonë pati fatin të jetë praktikante në asistencë stomatologjike dhe përfundimisht, diplomoi: doktore e psikologjisë në Universitetin e Cyrihut. Një histori e paparë e suksesit. Historitë e suksesit shpesh shihen
Më Shumë