TVR në të gjitha rrjetet e transmetimit në Kosovë dhe platformat e kanaleve shqiptare në botë...

Fituesi i “Sanremo”-s nxit polemika, reagon edhe ministri

January 13, 2019

Italia do të përfaqësohet këtë vit në “Eurovizion” nga një këngëtar me origjinë egjiptiane. 27- vjeçari Alessandro Mahmoud fitoi festivalin ikonë të muzikës italiane “Sanremo”-s, me këngën “Soldi”. Menjëherë pas fitores së tij, në internet shpërthyen polemikat veçanërisht për faktin se një pjesë e këngës është në gjuhën arabe. Ndër të parët që reaguan ishte dhe ministri i Brendshëm, Matteo Salvini, i cili shkroi në “Twitter”: “Kënga italiane më e bukur?!? Unë do të zgjidhja ‘Ultimo’, ju çfarë thoni??”.    

Evente nga Diaspora

Toplista TVR

RRI SHLIRE - E ftuar aktorja Teuta Sadiku

RRI SHLIRE - E ftuar aktorja Teuta Sadiku

Profile nga Diaspora

#
Dr. Luljeta Shaqiri, psikologia e respektuar1
Ajo ishte vetëm 14 vjeçare, pa asnjë njohuri të gjuhës gjermane, kur u regjistrua në klasën e dytë të shkollës së mesme, një vit më vonë pati fatin të jetë praktikante në asistencë stomatologjike dhe përfundimisht, diplomoi: doktore e psikologjisë në Universitetin e Cyrihut. Një histori e paparë e suksesit. Historitë e suksesit shpesh shihen
Më Shumë