TVR në të gjitha rrjetet e transmetimit në Kosovë dhe platformat e kanaleve shqiptare në botë...

Ndalimi i dinarit, Rama në mbrojtje të Kurtit: Kosova ka të drejtën për të zbatuar kushtetutën e saj

February 6, 2024

Pas vendimit të Kosovës për të ndaluar dinarin, si edhe eliminimin e strukturave paralele serbe në veri të vendit, ka pasur edhe një reagim nga ana e kryeministrit Edi Rama. Nisur nga presioni i shtuar ndaj Prishtinës zyrtare, kreu i qeverisë i ka dalë në mbrojtje Kosovës, duke thënë se ka të drejtën për të zbatuar Kushtetutën e saj, sidomos pas ngjarjes së ndodhur në Banjskë. Ai shkruan se Albin Kurti do duhet të të angazhohet, të koordinohet dhe të punojë më ngushtë me aleatët e saj kryesorë, megjithatë thekson se pas asaj që ndodhi në Banjkë, është shumë e rëndësishme për t’u ruajtur balanca.

Evente nga Diaspora

Video Prezantime

Artan Gashi – Ndasht

Toplista TVR

Zvicer: DIASPORA FEST organizuar nga Televizioni TvR Femijet e shkolles se vallezimit SHOTA

Profile nga Diaspora

#
era trans
Më Shumë

Donatoret