TVR në të gjitha rrjetet e transmetimit në Kosovë dhe platformat e kanaleve shqiptare në botë...

Nesër nis intervistimi i Ali Ahmetit nga Gjykata Speciale

September 1, 2020

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, do të nisë intervistimin nga Gjykata Speciale nesër, 2 shtator. Intervistimi i tij pritet të bëhet edhe më 3 shtator. Kështu ka bërë të ditur ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, që ka thënë se kreu i partisë së tij është ftuar në cilësinë e dëshmitarit. Deklaratat Osmani i ka bërë gjatë pranim-dorëzimit të detyrës. Vetë Ahmeti kohë më parë kishte njoftuar për ftesën nga Specialja duke thënë se do t’i përgjigjet pozitivisht.

Evente nga Diaspora

Toplista TVR

RRI SHLIRE - E ftuar aktorja Teuta Sadiku

RRI SHLIRE - E ftuar aktorja Teuta Sadiku

Profile nga Diaspora

#
Dr. Luljeta Shaqiri, psikologia e respektuar1
Ajo ishte vetëm 14 vjeçare, pa asnjë njohuri të gjuhës gjermane, kur u regjistrua në klasën e dytë të shkollës së mesme, një vit më vonë pati fatin të jetë praktikante në asistencë stomatologjike dhe përfundimisht, diplomoi: doktore e psikologjisë në Universitetin e Cyrihut. Një histori e paparë e suksesit. Historitë e suksesit shpesh shihen
Më Shumë