TVR në të gjitha rrjetet e transmetimit në Kosovë dhe platformat e kanaleve shqiptare në botë...

Para 10 vitesh largohej nga Tirana si i paaftë, sot mund të fitojë Botërorin

July 9, 2018

Vetëm pak vite më parë drejtonte Dinamon e Tiranës në kampionatin shqiptar e ndoshta as në ëndrrën më të mirë të tij nuk e kishte menduar se një ditë do ishte trajner i kombëtares së vendit të tij, e për më tepër ta udhëhiqte drejt një synimi madhor: Shpalljen kampione bote

Sot ai drejton Kroacinë, ekipin që siguroi një biletë për gjysmëfinalen e Kupës së Botës.
Vetëm pak vite më parë drejtonte Dinamon e Tiranës në kampionatin shqiptar e ndoshta as në ëndrrën më të mirë të tij nuk e kishte menduar se një ditë do ishte trajner i kombëtares së vendit të tij, e për më tepër ta udhëhiqte drejt një synimi madhor: Shpalljen kampione bote. Image Pasi fitoi me penallti ndaj Rusisë, Zllatko Daliç shpërtheu me lot në stol. Për fitoren e Kroacisë mbrëmë pati festime edhe në Shqipëri. Daliç nuk është një emër i panjohur për shqiptarët, pasi drejtonte Dinamon në Superligën shqiptare. Ishte korriku i vitit 2008, kur presidenti i Dinamos, Besnik Sulaj, vendosi t’i besonte stolin, por më pas do ta largonte si të paaftë. Image  

Evente nga Diaspora

Toplista TVR

RRI SHLIRE - E ftuar aktorja Teuta Sadiku

RRI SHLIRE - E ftuar aktorja Teuta Sadiku

Profile nga Diaspora

#
Dr. Luljeta Shaqiri, psikologia e respektuar1
Ajo ishte vetëm 14 vjeçare, pa asnjë njohuri të gjuhës gjermane, kur u regjistrua në klasën e dytë të shkollës së mesme, një vit më vonë pati fatin të jetë praktikante në asistencë stomatologjike dhe përfundimisht, diplomoi: doktore e psikologjisë në Universitetin e Cyrihut. Një histori e paparë e suksesit. Historitë e suksesit shpesh shihen
Më Shumë