TVR në të gjitha rrjetet e transmetimit në Kosovë dhe platformat e kanaleve shqiptare në botë...

Para 22 viteve, kur Hygerta Sako kërcente “Barbie Girl” (Video)

September 10, 2019

Ish-missi Hygerta Sako duket se ndjen mall për adoleshencën dhe guximin që e shoqëron atë moshë. Ajo ka publikuar së fundmi një video, ku shihet duke performuar në moshën 20-vjeçare në skenën e Festivalit të RTSH-së këngën e famshme të viteve ’90, “Barbie Girl”, përkrah balerinit Dionis Gjoka dhe koreografit Albi Nako. Teksa e ka cilësuar performancën e atëhershme budallaqe, Sako nuk ka ngurruar të hedhë edhe thumba për të gjithë ata që kanë vendosur në pikëpyetje karrierën e saj në televizion. “Barbie Girl në Festivalin e Këngës 97’ 🙈🙈  Tani më duket komplet budallaqe si performancë, por atëherë, 22 vjet më parë, bëri bujë sepse për herë të parë një prezantuese guxonte të këndonte e të kërcente në skenë. Po si 20 vjeç që isha më lejohet 😂😂😂 (Mire që s’më mori Zoti mendtë, të bëhesha këngëtare 🤣🤣) Kjo video është një përshëndetje edhe për të gjithë ata që janë shumë të vegjël (në moshë apo në mendje) dhe guxojnë të gjykojnë jetëgjatësinë time në televizion”-ka shkruar Hygerta krahas videos.

Evente nga Diaspora

Toplista TVR

RRI SHLIRE - E ftuar aktorja Teuta Sadiku

RRI SHLIRE - E ftuar aktorja Teuta Sadiku

Profile nga Diaspora

#
Dr. Luljeta Shaqiri, psikologia e respektuar1
Ajo ishte vetëm 14 vjeçare, pa asnjë njohuri të gjuhës gjermane, kur u regjistrua në klasën e dytë të shkollës së mesme, një vit më vonë pati fatin të jetë praktikante në asistencë stomatologjike dhe përfundimisht, diplomoi: doktore e psikologjisë në Universitetin e Cyrihut. Një histori e paparë e suksesit. Historitë e suksesit shpesh shihen
Më Shumë