TVR në të gjitha rrjetet e transmetimit në Kosovë dhe platformat e kanaleve shqiptare në botë...

Propozimi për martesë ‘lë në hije’ koncertin muzikor

July 10, 2018

Dy ish të dashuruarit e universitetit u bashkuan falë dashurisë së tyre të përbashkët ndaj Taylor Swift. Pothuajse e lanë “në hije” yllin pas propozimit të tyre romantik në koncertin e saj në Londër.

Sipas mediave të huaja, bëhet fjalë për James Thompson, 23 vjeç, nga Epsom, Surrey, i cili i propozoi të dashurës së tij Alina Barrett, 22 vjeç, nga Cardiff, duke qëndruar pranë skenës në koncertin e fundit të Wembley. Momenti kur James u ul në gjunjë është bërë viral, me mijëra shikime në çastin e veçantë të çiftit të “kapur” nga dashuria.  

Evente nga Diaspora

Toplista TVR

Kadiri James - Ylli i ri shqiptar ne Canada

Profile nga Diaspora

#
Dr. Luljeta Shaqiri, psikologia e respektuar1
Ajo ishte vetëm 14 vjeçare, pa asnjë njohuri të gjuhës gjermane, kur u regjistrua në klasën e dytë të shkollës së mesme, një vit më vonë pati fatin të jetë praktikante në asistencë stomatologjike dhe përfundimisht, diplomoi: doktore e psikologjisë në Universitetin e Cyrihut. Një histori e paparë e suksesit. Historitë e suksesit shpesh shihen
Më Shumë