TVR në të gjitha rrjetet e transmetimit në Kosovë dhe platformat e kanaleve shqiptare në botë...

Televizioni anglez ITV sjell reportazhin rrënqethës për kombëtaren e Kosovës

September 12, 2019

Futbolli i Kosovës ka qenë temë diskutimi në mbarë mediat evropiane gjatë javës së fundit. Dardanët luajtën kundër Anglisë, ku edhe pse u mposhtën treguan lojë shumë të bukur dhe karakter të lartë në fushë. Suksesi i futbollistëve ka bërë jehonë të madhe dhe ka rrëmbyer zemrat e shumë tifozëve të vendlindjes së futbollit, Anglisë. Televizioni anglez, ITV ka bërë një reportazh emocionues për Kombëtaren e Kosovës. Ata kanë ndërlidhur historinë e përgjakshme, ndërhyrjen e NATO-s dhe krijimin e ekipit kombëtar. Më poshtë mund ta ndiqni reportazhin e realizuar nga ITV

Leni debatet e kota zgjedhore dhe shikoni çfare promovimi i ka bere Kosoves televizioni anglez ITV para ndeshjes me Angline. Krejt kjo fale suksesit te Kombetares se Kosoves ne futboll dhe pa paguar asnje cent nga buxheti i shtetit. Miliona njerez ne bote e pane kete reportazh te jashtezakonshem.

Публикувахте от Arlind Sadiku в Сряда, 11 септември 2019 г.

Evente nga Diaspora

Toplista TVR

Kadiri James - Ylli i ri shqiptar ne Canada

Profile nga Diaspora

#
Dr. Luljeta Shaqiri, psikologia e respektuar1
Ajo ishte vetëm 14 vjeçare, pa asnjë njohuri të gjuhës gjermane, kur u regjistrua në klasën e dytë të shkollës së mesme, një vit më vonë pati fatin të jetë praktikante në asistencë stomatologjike dhe përfundimisht, diplomoi: doktore e psikologjisë në Universitetin e Cyrihut. Një histori e paparë e suksesit. Historitë e suksesit shpesh shihen
Më Shumë