TVR në të gjitha rrjetet e transmetimit në Kosovë dhe platformat e kanaleve shqiptare në botë...

Tenisti i njohur takim me psikologun për të hequr dorë nga veset

November 7, 2018

Më në fund, Nick Kyrgios ka vendosur të kërkojë ndihmë. Tensiti australian, i njohur për polemikat e tij në fushë, ka vendosur që t’i drejtohet një psikologu për të kontrolluar temperamentin e tij shpesh të ashpë dhe impulsivr. Aq sa ka marrë nofkën si “tenisti rebel”, për shkak të agresivitetit në fushë. Sezoni 2018 ka përfunduar para kohë për australianin, për shkak të një dëmtimi në bërryl, ndaj ka vendosur që para se të nisë sezoni i ri të marrë me më shumë qetësi planet e së ardhmes. “Është e qartë që kam disa probleme, me të cilat kam vendosur të përballem dhe t’iz gjidh ato. Probleme që vijnë si në fushë ashtu dhe jashtë saj, ndaj kam vendosur t’i zgjidh. Por për këtë gjë kam nevojë për ndihmën e psikologëve. Kam nevojë që të flas, që të mos e fsheh më këtë problem”, tha Kyrgios, që tashmë ka zbritur në vendin e 37-të të renditjes botërore (renditja më e mirë është vendi i 13-të). “Do të punoj fort me stafin tim në mënyrë që në të ardhme t’i evitoj këtë sjellje stresuese”, tha Kyrgios

Evente nga Diaspora

Toplista TVR

RRI SHLIRE - E ftuar aktorja Teuta Sadiku

RRI SHLIRE - E ftuar aktorja Teuta Sadiku

Profile nga Diaspora

#
Dr. Luljeta Shaqiri, psikologia e respektuar1
Ajo ishte vetëm 14 vjeçare, pa asnjë njohuri të gjuhës gjermane, kur u regjistrua në klasën e dytë të shkollës së mesme, një vit më vonë pati fatin të jetë praktikante në asistencë stomatologjike dhe përfundimisht, diplomoi: doktore e psikologjisë në Universitetin e Cyrihut. Një histori e paparë e suksesit. Historitë e suksesit shpesh shihen
Më Shumë