TVR në të gjitha rrjetet e transmetimit në Kosovë dhe platformat e kanaleve shqiptare në botë...

Tifozët tanë tubohen në Londër, marrin rrugën për në Southamphton

September 10, 2019

Pak orë kanë mbetur deri në fillimin e ndeshjes Anglia – Kosova.

Ka mbetur më pak se katër orë, që kjo ndeshje të fillojë, që është e vlefshme për të kualifikimet e Kampionatit Evropiani. Anglia mban vendin e parë me 9 pikë, ndërsa Kosova ka tetë pikë në vendin e dytë.

Gjatë ditës rrugët e Londrës kanë qenë të mbushura me “Dardanë”. “Dardanët” janë takuar tek kafeneja “Queens Arms”, para se të vazhdojnë për në Southampton në mënyrë të organizuar. Ata janë optimistë për një rezultat pozitiv, teksa pritet që të jenë afro 1500 tifozë

Evente nga Diaspora

Toplista TVR

Kadiri James - Ylli i ri shqiptar ne Canada

Profile nga Diaspora

#
Dr. Luljeta Shaqiri, psikologia e respektuar1
Ajo ishte vetëm 14 vjeçare, pa asnjë njohuri të gjuhës gjermane, kur u regjistrua në klasën e dytë të shkollës së mesme, një vit më vonë pati fatin të jetë praktikante në asistencë stomatologjike dhe përfundimisht, diplomoi: doktore e psikologjisë në Universitetin e Cyrihut. Një histori e paparë e suksesit. Historitë e suksesit shpesh shihen
Më Shumë