TVR në të gjitha rrjetet e transmetimit në Kosovë dhe platformat e kanaleve shqiptare në botë...

Xhemi Agaj – Aktori i njohur i filmave dhe serialeve ne Kanada

February 4, 2019

Ishte kënaqësi të ndanim një pasdite në Toronto , me aktorin Pellazgo Ilir si e quan ai veten me shaka por edhe me krenari – Xhemi Agaj. Studimet  i perfundoi në Prishtinë per aktrim  , në klasen e Enver Petrovcit para 19 viteve para se të merrte botën në sy dhe të ndalonte në vendin e tij të preferuar – Kanada. Xhemi tashmë është nje emer i njohur për shikuesit  e filmit në Kanada dhe me gjerë , pasi pjesëmarrja e tij në role të ndryshme deri më tash,arrin deri ne 34 në filma dhe serialete levizive. Gjithashtu ai është nje emër mjaftë i nderuar për komunitetin Shqiptar  në Kanada , falë gadishmerisë së tijë për të qenë prezent dhe ndihmuar bashkatdhetarët në ngjarjet e ndryshme kulturore dhe artistike. Në bisedë me të ai flet per jetën dhe veprimtarine e tij , filmin , artin , Kanadanë , Kosovën dhe Hollywoodin. Na ndiqni sonte në Televizionin TvR  me fillim prej orës 21.

Evente nga Diaspora

Toplista TVR

RRI SHLIRE - E ftuar aktorja Teuta Sadiku

RRI SHLIRE - E ftuar aktorja Teuta Sadiku

Profile nga Diaspora

#
Dr. Luljeta Shaqiri, psikologia e respektuar1
Ajo ishte vetëm 14 vjeçare, pa asnjë njohuri të gjuhës gjermane, kur u regjistrua në klasën e dytë të shkollës së mesme, një vit më vonë pati fatin të jetë praktikante në asistencë stomatologjike dhe përfundimisht, diplomoi: doktore e psikologjisë në Universitetin e Cyrihut. Një histori e paparë e suksesit. Historitë e suksesit shpesh shihen
Më Shumë