TVR në të gjitha rrjetet e transmetimit në Kosovë dhe platformat e kanaleve shqiptare në botë...

Ava Max i përgjigjet fansit rreth pyetjes nëse di të flasë shqip

September 17, 2019

Përveç Rita Orës, Bebe Rexhës dhe Dua Lipës, është edhe një tjetër shqiptare shumë e suksesshme në botë. Bëhet fjalë për Ava Max, e cila viteve të fundit është shndërruar në një senzacion dhe e gjithë kjo në saje të dy projekteve “Sweet But Psycho” dhe “So Am I”, që korrën suksese të mëdha dhe mblodhën klikime të shumta në platformat e ndryshme muzikore Megjithatë, bukuroshja me prejardhje nga Saranda, edhe pse nuk ka lindur në trojet shqiptare, ajo shpesh nëpër intervista e përmend origjinën e saj, duke u krenuar me shqiptarët. Së fundmi, ajo u ka dhënë hapësirë fansave të pyesin më shumë rreth saj dhe natyrisht se një pyetje nga shqiptarët nuk ka munguar. “A e di gjuhën shqipe”, është pyetja e fansit, teksa Amanda jep një përgjigje duke thënë se ‘ishte gjuha e parë e saj’

Evente nga Diaspora

Toplista TVR

RRI SHLIRE - E ftuar aktorja Teuta Sadiku

RRI SHLIRE - E ftuar aktorja Teuta Sadiku

Profile nga Diaspora

#
Dr. Luljeta Shaqiri, psikologia e respektuar1
Ajo ishte vetëm 14 vjeçare, pa asnjë njohuri të gjuhës gjermane, kur u regjistrua në klasën e dytë të shkollës së mesme, një vit më vonë pati fatin të jetë praktikante në asistencë stomatologjike dhe përfundimisht, diplomoi: doktore e psikologjisë në Universitetin e Cyrihut. Një histori e paparë e suksesit. Historitë e suksesit shpesh shihen
Më Shumë