TVR në të gjitha rrjetet e transmetimit në Kosovë dhe platformat e kanaleve shqiptare në botë...

Deputeti Rrahman Rraja: Nuk i kam bërë presion policisë, marrëdhëniet me familjen e Xhisieles, miqësore

October 1, 2018

Pas deklaratave të shkurtra jashtë kryesisë së kuvendit, deputeti I PS, Rrahman Rraja ka reaguar nëpërmjet një statusi në faqen e tij në facebook duke hedhur poshte pretendimet se ai dhe familja e tij I kanë bërë presion oficereve të policisë për të mbyllur cështjen ndaj djalit të tij.   Më poshte statusi I plotë I deputetit socialist.

  1. S’kam marre pjese ne asnje lloj presioni mbi policine dhe kam kerkuar dhe kerkoj te hetohet vendndodhja ime ate dite. Mos prisni nga une qe te behem prokurori i tim biri dhe mos keqperdorni fjalet e mia si baba! Po e them shume qarte qe prokuroria duhet ta hetoje ceshtjen deri ne fund.
  2. Familja jone dhe familja e vajzes kane marredhenie te vjetra miqesore qe jane te pandryshuara sot dhe gjithe jeten.
  3. -Djali dhe vajza kane pasur nje marredhenie disa vjecare dhe pavaresisht asaj qe mendoj une, e perseris, kjo ceshtje i takon drejtesise, jo politikes.
Emiljano Nuhu nënkomisar akuzoi deputetin Rrahja, djalin e tij dhe Taulant Ballën se I kishin bere presion brenda në komisariat që të mos arrestonin Rexhep Rrajën i cili ishte denoncuar nga Xhisiela Maloku për përdhunim dhe dhunë fizike.

Evente nga Diaspora

Toplista TVR

RRI SHLIRE - E ftuar aktorja Teuta Sadiku

RRI SHLIRE - E ftuar aktorja Teuta Sadiku

Profile nga Diaspora

#
Dr. Luljeta Shaqiri, psikologia e respektuar1
Ajo ishte vetëm 14 vjeçare, pa asnjë njohuri të gjuhës gjermane, kur u regjistrua në klasën e dytë të shkollës së mesme, një vit më vonë pati fatin të jetë praktikante në asistencë stomatologjike dhe përfundimisht, diplomoi: doktore e psikologjisë në Universitetin e Cyrihut. Një histori e paparë e suksesit. Historitë e suksesit shpesh shihen
Më Shumë