TVR në të gjitha rrjetet e transmetimit në Kosovë dhe platformat e kanaleve shqiptare në botë...

Harrojeni Messin dhe Ronaldon/ Matthaus: Ja kush e fiton ‘Topin e Artë

July 9, 2018

Pas më shumë se një dekade dominim në futbollin botëror, Lothar Matthaus beson se ka përfunduar epoka e Messit dhe Ronaldos. Legjenda e Gjermanisë shpreson që këtë vit “Topi i Artë” të shkojë për talentin francez, Kylian Mbappe Nga ana tjetër, rekordmeni i Gjermanisë, e konsideron Neymarin e Brazilit me fare pak shanse për këtë trofe individual. “Eliminimi i tij që në çerekfinale të Kupës së Botës dhe, mbi të gjitha, simulimet e tij në veprim, nuk ishin të favorshme”. Ai, as që mund ta imagjinojë brazilianin si një futbollist kalibri botëror.

Evente nga Diaspora

Toplista TVR

RRI SHLIRE - E ftuar aktorja Teuta Sadiku

RRI SHLIRE - E ftuar aktorja Teuta Sadiku

Profile nga Diaspora

#
Dr. Luljeta Shaqiri, psikologia e respektuar1
Ajo ishte vetëm 14 vjeçare, pa asnjë njohuri të gjuhës gjermane, kur u regjistrua në klasën e dytë të shkollës së mesme, një vit më vonë pati fatin të jetë praktikante në asistencë stomatologjike dhe përfundimisht, diplomoi: doktore e psikologjisë në Universitetin e Cyrihut. Një histori e paparë e suksesit. Historitë e suksesit shpesh shihen
Më Shumë