TVR në të gjitha rrjetet e transmetimit në Kosovë dhe platformat e kanaleve shqiptare në botë...

Ishte objektiv primar, Mandzukic refuzoi Mourinho-n pavarësisht lutjeve të portugezit

August 27, 2018

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, raportohet se ka hedhur poshtë ofertën e Manchester United gjatë verës pavarësisht lutjeve të Jose Mourinho-s. 32-vjeçari ka rezultuar një lojtar kyç për ‘zonjën e vjetër’ që prej 2015 kur erdhi nga Atletico Madrid dhe mësohet se është i lumtur në “Seria A” pavarësisht se ka luajtur jashtë rolit të tij. “Calciomercato” shkruan se Jose Mourinho ka qenë i dëhspëruar për të transferuar kroatin në “Old Traford”. Mandzukic sipas këtij burimi ishte objektiv primar i portugezit, por ai preferoi për të vijuar nën urdhërat e Allegri-t. Mësohet se trajneri i Juventusit i ka garantuar atij se do të luajë një rol vital edhe për sezonin e ri, duke i mbajtur gjallë shpresat lojtarit se mund të fitojë “Championsin”

Evente nga Diaspora

Toplista TVR

RRI SHLIRE - E ftuar aktorja Teuta Sadiku

RRI SHLIRE - E ftuar aktorja Teuta Sadiku

Profile nga Diaspora

#
Dr. Luljeta Shaqiri, psikologia e respektuar1
Ajo ishte vetëm 14 vjeçare, pa asnjë njohuri të gjuhës gjermane, kur u regjistrua në klasën e dytë të shkollës së mesme, një vit më vonë pati fatin të jetë praktikante në asistencë stomatologjike dhe përfundimisht, diplomoi: doktore e psikologjisë në Universitetin e Cyrihut. Një histori e paparë e suksesit. Historitë e suksesit shpesh shihen
Më Shumë