TVR në të gjitha rrjetet e transmetimit në Kosovë dhe platformat e kanaleve shqiptare në botë...

Ky është futbollisti shqiptar që paguhet më shumë se Ibrahimoviç

October 25, 2018

Tingëllon e çuditshme, por është e vërtetë. Futbollisti shqiptar që aktivizohet në SHBA me Colorado Rapids, Shkëlzen Gashi përfiton plot 1.66 milionë dollar në vit, një pagë më e lartë se ajo që përfiton Ibrahimoviç. Ai është ndër lojtarët më të paguar në futbollin amerikan megjithëse nuk ka luajntur më shumë se 9 ndeshje këtë sezon. Nëse do të bënim një krahasim mes pagës së tij dhe asaj të Ibrahimoviç, të gjithë do të surprizoheshim. Ibrahimoviç paguhet 1.5 milionë dollar nga LA Galaksi, rreth 160 mijë euro më pak se futbollisti shqiptar.

Evente nga Diaspora

Toplista TVR

RRI SHLIRE - E ftuar aktorja Teuta Sadiku

RRI SHLIRE - E ftuar aktorja Teuta Sadiku

Profile nga Diaspora

#
Dr. Luljeta Shaqiri, psikologia e respektuar1
Ajo ishte vetëm 14 vjeçare, pa asnjë njohuri të gjuhës gjermane, kur u regjistrua në klasën e dytë të shkollës së mesme, një vit më vonë pati fatin të jetë praktikante në asistencë stomatologjike dhe përfundimisht, diplomoi: doktore e psikologjisë në Universitetin e Cyrihut. Një histori e paparë e suksesit. Historitë e suksesit shpesh shihen
Më Shumë