TVR në të gjitha rrjetet e transmetimit në Kosovë dhe platformat e kanaleve shqiptare në botë...

Linda Halimi publikon video nga prapaskenat e xhirimeve të këngës “Murda”

August 17, 2018

Ajo kishte publikuar ditë më parë këngën më të re muzikore për tregun ndërkombëtar. “Murda”, titullohet kënga e re e bukuroshes sonë, të cilën e kishte sjell pa videoklip.

Linda Halimi duke parë suksesin që ka arritur kënga, ka vendosur t’ia bashkëngjit edhe klipin. Në fakt, ajo tashmë ka nisur të publikoj video dhe imazhe prej projekt të ri në llogarinë personale në Instagram. Theksojmë se ditë më parë këngëtarja kishte zbuluar se ka zgjedhur të punojë me një producent të ri në moshë. Madje, suksesin e këngës ia ka dedikon producentit që ka hiq më pak e as më shumë se dhjetë vjet – Nealante.
Theksojmë se këngëtarja shqiptare mori pjesë në ‘American Idol’ dhe pasi mahniti me zërin e saj, vazhdoi me përkushtimin ndaj muzikës

Evente nga Diaspora

Toplista TVR

RRI SHLIRE - E ftuar aktorja Teuta Sadiku

RRI SHLIRE - E ftuar aktorja Teuta Sadiku

Profile nga Diaspora

#
Dr. Luljeta Shaqiri, psikologia e respektuar1
Ajo ishte vetëm 14 vjeçare, pa asnjë njohuri të gjuhës gjermane, kur u regjistrua në klasën e dytë të shkollës së mesme, një vit më vonë pati fatin të jetë praktikante në asistencë stomatologjike dhe përfundimisht, diplomoi: doktore e psikologjisë në Universitetin e Cyrihut. Një histori e paparë e suksesit. Historitë e suksesit shpesh shihen
Më Shumë