TVR në të gjitha rrjetet e transmetimit në Kosovë dhe platformat e kanaleve shqiptare në botë...

Maradona i pandreqshëm, merr vendimin drastik për lojtarët

October 4, 2019

Diego Armando Maradona si gjithnjë është i pandreqshëm. “El Pibe de Oro” është kthyer të jetë në qendër të vëmendjes, teksa së fundmi ka marrë drejtimin e Gimnasia La Plata. Aventura e legjendës argjentinase nuk ka nisur aspak mirë, pasi në tre ndeshjet e para numëron vetëm humbje, e fundit kundër River Plate në shtëpi. Pikërisht pas kësaj disfate duket se Maradona nuk ka duruar më dhe ka marrë një vendim drastik për shtatë nga lojtarët e tij Numri një i stolit të Gimansias i ka përjashtuar të shtatë lojtarët, duke i dërguar në ekipin e dytë. Një vendim mjaft drastik nga Maradona, i cili tashmë do t’i duhet të bëjë pa shtatë titullarë, me ekipin e tij që mbyll tabelën e klasifikimit në Superligën argjentinase.

Evente nga Diaspora

Toplista TVR

RRI SHLIRE - E ftuar aktorja Teuta Sadiku

RRI SHLIRE - E ftuar aktorja Teuta Sadiku

Profile nga Diaspora

#
Dr. Luljeta Shaqiri, psikologia e respektuar1
Ajo ishte vetëm 14 vjeçare, pa asnjë njohuri të gjuhës gjermane, kur u regjistrua në klasën e dytë të shkollës së mesme, një vit më vonë pati fatin të jetë praktikante në asistencë stomatologjike dhe përfundimisht, diplomoi: doktore e psikologjisë në Universitetin e Cyrihut. Një histori e paparë e suksesit. Historitë e suksesit shpesh shihen
Më Shumë