TVR në të gjitha rrjetet e transmetimit në Kosovë dhe platformat e kanaleve shqiptare në botë...

Mblidhet Këshilli Drejtues i AAK-së

August 12, 2020

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka ftuar sot ne takim Këshillin Drejtues të partisë ku do të diskutohet për situatën aktuale politike në vend dhe për pandeminë Covid-19, njofton Insajderi. Me theks të veçantë në këtë mbledhje do të diskutohet dialogu me Serbinë dhe raporti i AAK-së me partnerët e koalicionit qeverisës. Deri më tani duhet cekur se vetë kreu i AAK-së e ka kundërshtuar formën e dialogut që po e bën kryeministri Hoti, duke thënë se ky është “dialog teknik për të cilin nuk ka nevojë Kosova”. Gjithashtu, zyrtarë të lartë të AAK-së kanë shprehur hapur pakënaqësitë e tyre ne lidhje me sjelljet e kryeministrit Hoti ne raport me zyrtarët e AAK-së në qeverisje, sjellje e cila sipas tyre po konsiderohet si “jo korrekte”.

Evente nga Diaspora

Toplista TVR

RRI SHLIRE - E ftuar aktorja Teuta Sadiku

RRI SHLIRE - E ftuar aktorja Teuta Sadiku

Profile nga Diaspora

#
Dr. Luljeta Shaqiri, psikologia e respektuar1
Ajo ishte vetëm 14 vjeçare, pa asnjë njohuri të gjuhës gjermane, kur u regjistrua në klasën e dytë të shkollës së mesme, një vit më vonë pati fatin të jetë praktikante në asistencë stomatologjike dhe përfundimisht, diplomoi: doktore e psikologjisë në Universitetin e Cyrihut. Një histori e paparë e suksesit. Historitë e suksesit shpesh shihen
Më Shumë