TVR në të gjitha rrjetet e transmetimit në Kosovë dhe platformat e kanaleve shqiptare në botë...

Pagesat marramendëse të aktorëve turq për një episod të një seriali

September 2, 2020

Serialet turke janë të ndjekura në mbarë botën.

Ato zgjojnë interes të madh edhe në trevat shqiptare, të cilët janë mjaft të njohur me kinematografinë turke.

Aktorët kryesorë të kinematografisë në Turqi duket se krenohet me pagesa të mira për rolet që luajnë.

Varësisht nga suksesi i serialit, ata mund të paguhen edhe deri në mijëra euro për episod.

Ebru Sahin dhe Akın Akınozu paguhen me nga katër dhe gjashtë mijë euro për një episod.

Tolgahan Sayisman, i njohur për shqiptarët edhe si bashkëshorti i bukuroshes shqiptare Almeda Abazi, thuhet se paguhet rreth nëntë mijë euro për një episodit “Kampioni”.

Burçin Terzioglu, paguhet gjithashtu me nëntë mijë euro për një nga serialet e platformës “Netflix” ku luan.

Ndërsa Engin Akyurek mbetet një fenomen i kinematografisë turke, që paguhet me jo më pak se 27 mijë euro.

Engin Akyurek (Foto: Theo Wargo/Getty Images/Guliver)

Engin Altan Düzyatan është gjithashtu një prej aktorëve më të paguar pagesa e të cilit shkon nga 15 mijë deri në 30 mijë euro për një episod.

Burak Özçivit, i cili ka luajtur në “Dashuri e pafund”, thuhet paguhet më shumë se 40 mijë euro për një episod.

Evente nga Diaspora

Toplista TVR

RRI SHLIRE - E ftuar aktorja Teuta Sadiku

RRI SHLIRE - E ftuar aktorja Teuta Sadiku

Profile nga Diaspora

#
Dr. Luljeta Shaqiri, psikologia e respektuar1
Ajo ishte vetëm 14 vjeçare, pa asnjë njohuri të gjuhës gjermane, kur u regjistrua në klasën e dytë të shkollës së mesme, një vit më vonë pati fatin të jetë praktikante në asistencë stomatologjike dhe përfundimisht, diplomoi: doktore e psikologjisë në Universitetin e Cyrihut. Një histori e paparë e suksesit. Historitë e suksesit shpesh shihen
Më Shumë