TVR në të gjitha rrjetet e transmetimit në Kosovë dhe platformat e kanaleve shqiptare në botë...

Rakitiç zbulon: Sekreti i suksesit te penalltitë e mia…Vjehrra

July 9, 2018

Ivan Rakitiç, mesfushori i Barcelonës ka qenë vendimtar nga pika e bardhë, teksa ka kualifikuar 2 herë Kroacinë. 30-vjeçari ka gjuajtur i pesti dhe penalltia e tij ka vendosur fatin e kroatëve ndaj Danimarkës dhe Rusisë. Rakitiç ka zbuluar se pas këtij suksesi të 11-metërshave, qëndron provokimi i vjehrrës së tij. “Pasi humba një penallti ndaj Rajo Valekano në 2014, vjehrra më dërgoi një fotografi të qenit tim dhe më tha se ai gjuan penalltitë më mirë se unë”, – ka thënë Rakitiç. Ai shton se ky provokim e ka motivuar atë të jetë më i saktë nga pika e bardhë.

Evente nga Diaspora

Toplista TVR

RRI SHLIRE - E ftuar aktorja Teuta Sadiku

RRI SHLIRE - E ftuar aktorja Teuta Sadiku

Profile nga Diaspora

#
Dr. Luljeta Shaqiri, psikologia e respektuar1
Ajo ishte vetëm 14 vjeçare, pa asnjë njohuri të gjuhës gjermane, kur u regjistrua në klasën e dytë të shkollës së mesme, një vit më vonë pati fatin të jetë praktikante në asistencë stomatologjike dhe përfundimisht, diplomoi: doktore e psikologjisë në Universitetin e Cyrihut. Një histori e paparë e suksesit. Historitë e suksesit shpesh shihen
Më Shumë