TVR në të gjitha rrjetet e transmetimit në Kosovë dhe platformat e kanaleve shqiptare në botë...

Rama takon Merkelin, vizitë në Kancelarinë Federale

September 13, 2019

“Në Kancelarinë Federale për të kërkuar PO-në për Shqipërinë”, kështu shkruan kryeministri i Shqipërisë Edi Rama në një postim të pak minutave më parë në Facebook. Siç mund ta shihni edhe në pamje, Rama ka takuar kancelaren Angela Merkel, teksa ndodhet në një vizitë në Gjermani Kryeministri Rama ka deklaruar është inkurajuar me predispozita pozitive që Merkel si një mike e vërtetë ka ndaj Shqipërisë. “Shumë i inkurajuar nga vlerësimet dhe predispozita pozitive ndaj Shqipërisë e kancelares Merkel”, ja shkruar Rama Më parë, kryeministri shpërndau një fotografi nga Komiteti i Çështjeve Evropiane të Bundestagut, ku ishte i pranishëm për të kërkuar, siç vetë ai u shpreh, PO-në e parlamentit gjerman për Shqipërinë, është i hapur dhe pozitiv.

Shumë i inkurajuar nga vlerësimet dhe predispozita pozitive ndaj Shqipërisë e kancelares Merkel🇩🇪🇦🇱🇪🇺#MikeeVërtetë🙏

Публикувахте от Edi Rama в Петък, 13 септември 2019 г.

Evente nga Diaspora

Toplista TVR

RRI SHLIRE - E ftuar aktorja Teuta Sadiku

RRI SHLIRE - E ftuar aktorja Teuta Sadiku

Profile nga Diaspora

#
Dr. Luljeta Shaqiri, psikologia e respektuar1
Ajo ishte vetëm 14 vjeçare, pa asnjë njohuri të gjuhës gjermane, kur u regjistrua në klasën e dytë të shkollës së mesme, një vit më vonë pati fatin të jetë praktikante në asistencë stomatologjike dhe përfundimisht, diplomoi: doktore e psikologjisë në Universitetin e Cyrihut. Një histori e paparë e suksesit. Historitë e suksesit shpesh shihen
Më Shumë