TVR në të gjitha rrjetet e transmetimit në Kosovë dhe platformat e kanaleve shqiptare në botë...

Rita në koncertin në Kroaci performoi edhe me flamur të Kosovës

July 9, 2018

Këngëtarja me famë botërore, Rita Ora, ka performuar të shtunën në Poreç të Kroacisë. Në një video që po qarkullon në internet, shihet se Rita gjatë performimit të këngës së saj “Anywhere” ka vendosur në qafë flamurin e Kroacisë dhe atë të Kosovës, të cilin e ka marrë nga publiku . Performanca e Ritës ishte në kuadër të festivalit “Rise Up

Evente nga Diaspora

Toplista TVR

RRI SHLIRE - E ftuar aktorja Teuta Sadiku

RRI SHLIRE - E ftuar aktorja Teuta Sadiku

Profile nga Diaspora

#
Dr. Luljeta Shaqiri, psikologia e respektuar1
Ajo ishte vetëm 14 vjeçare, pa asnjë njohuri të gjuhës gjermane, kur u regjistrua në klasën e dytë të shkollës së mesme, një vit më vonë pati fatin të jetë praktikante në asistencë stomatologjike dhe përfundimisht, diplomoi: doktore e psikologjisë në Universitetin e Cyrihut. Një histori e paparë e suksesit. Historitë e suksesit shpesh shihen
Më Shumë