TVR në të gjitha rrjetet e transmetimit në Kosovë dhe platformat e kanaleve shqiptare në botë...

Si e uron Rita Ora, këngëtaren Bebe Rexha në ditën e saj…

August 31, 2018

Këngëtarja me origjinë shqiptare Bebe Rexha ka festuar dje 29-vjetorin e lindjes. Ylli i muzikës pop ka pranuar shumë dhurata midis tyre ato nga vëllai i saj i vetëm Florent. Ai i ka dhuruar unazë e lule. Image Por në ditën e veçantë për Beben nuk ka munguar as urimi i mikes së sa Rita Ora. Rita ka publikuar një foto në InstaStory ku dy këngëtaret puthen në buzë dhe shkruan: “Gëzuar ditëlindjen!” Image  

Evente nga Diaspora

Toplista TVR

RRI SHLIRE - E ftuar aktorja Teuta Sadiku

RRI SHLIRE - E ftuar aktorja Teuta Sadiku

Profile nga Diaspora

#
Dr. Luljeta Shaqiri, psikologia e respektuar1
Ajo ishte vetëm 14 vjeçare, pa asnjë njohuri të gjuhës gjermane, kur u regjistrua në klasën e dytë të shkollës së mesme, një vit më vonë pati fatin të jetë praktikante në asistencë stomatologjike dhe përfundimisht, diplomoi: doktore e psikologjisë në Universitetin e Cyrihut. Një histori e paparë e suksesit. Historitë e suksesit shpesh shihen
Më Shumë