TVR në të gjitha rrjetet e transmetimit në Kosovë dhe platformat e kanaleve shqiptare në botë...

Vdes Jacques Chirac, ish-Presidenti i Francës që i doli në ndihmë Kosovës

September 26, 2019

Ka ndërruar jetë, ish-presidenti i Francës, Jacques Chirac në moshën 86-vjeçare, shkruan BBC , transmeton TvR Jacques Chirac shërbeu si president francez për dy mandate. Një nga reformat e tij kryesore politike ishte shkurtimi i mandatit presidencial nga shtatë në pesë vite. Chirac ishte njëri nga liderët e rëndësishëm botëror që denonoci barbarinë serbe kundër kosovarëve në vitin 1999 dhe u rreshtua përkrah shteteve të NATO’s për t’a bombarduar Serbinë

Evente nga Diaspora

Toplista TVR

RRI SHLIRE - E ftuar aktorja Teuta Sadiku

RRI SHLIRE - E ftuar aktorja Teuta Sadiku

Profile nga Diaspora

#
Dr. Luljeta Shaqiri, psikologia e respektuar1
Ajo ishte vetëm 14 vjeçare, pa asnjë njohuri të gjuhës gjermane, kur u regjistrua në klasën e dytë të shkollës së mesme, një vit më vonë pati fatin të jetë praktikante në asistencë stomatologjike dhe përfundimisht, diplomoi: doktore e psikologjisë në Universitetin e Cyrihut. Një histori e paparë e suksesit. Historitë e suksesit shpesh shihen
Më Shumë