TVR në të gjitha rrjetet e transmetimit në Kosovë dhe platformat e kanaleve shqiptare në botë...

Xhandarmëria serbe në Kosovë? Agim Veliu takim në bazën e KFOR-it

August 8, 2020

Ministri i Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Agim Veliu është duke zhvilluar një takim me përfaqësuesit ndërkombëtar të sigurisë në vend. Indeksonline mëson se i pari i  MPBAP-së është parë duke u futur në bazën e KFOR-it në Dragodan – Prishtinë. Ky takim vije pas ngjarjeve të djeshme që xhandarmëria serbe u fut në territorin e Kosovës, saktësisht në fshatin Karaçevë të Kamenicës. Ndryshe, kryeministri, Avdullah Hoti ka thënë se do të veprojnë në përputhje me Kushtetutën, ndërsa qytetarët tanë në atë pjesë nuk do të jenë pa mbrojtje të institucioneve.

Evente nga Diaspora

Toplista TVR

RRI SHLIRE - E ftuar aktorja Teuta Sadiku

RRI SHLIRE - E ftuar aktorja Teuta Sadiku

Profile nga Diaspora

#
Dr. Luljeta Shaqiri, psikologia e respektuar1
Ajo ishte vetëm 14 vjeçare, pa asnjë njohuri të gjuhës gjermane, kur u regjistrua në klasën e dytë të shkollës së mesme, një vit më vonë pati fatin të jetë praktikante në asistencë stomatologjike dhe përfundimisht, diplomoi: doktore e psikologjisë në Universitetin e Cyrihut. Një histori e paparë e suksesit. Historitë e suksesit shpesh shihen
Më Shumë