TVR në të gjitha rrjetet e transmetimit në Kosovë dhe platformat e kanaleve shqiptare në botë...

Xherdan Shaqiri merr çmim për golin kundër Serbisë në Botëror

September 4, 2018

Ai gol i shënuar në minutën e fundit nga Xherdan Shaqiri dhe festimi i tij me shqiponjë kundër Serbisë në Botëror do të mbahet mend gjatë nga të gjithë shqiptarët. Ndërsa në skuadrën e Zvicrës sot janë shpërndarë edhe çmimet respektive. Somer dhe Lara Dikeman u shpallën lojtarët më të mirë të vitit respektivisht te kombëtarja e meshkujve dhe ajo e femrave. Ndërsa për Xherdan Shaqirin, Zvicra dha çmimin e golit më të mirë të vitit në fitoren 2-1 ndaj Serbisë në Kampionatin Botëror “Rusi 2018”.

Evente nga Diaspora

Toplista TVR

RRI SHLIRE - E ftuar aktorja Teuta Sadiku

RRI SHLIRE - E ftuar aktorja Teuta Sadiku

Profile nga Diaspora

#
Dr. Luljeta Shaqiri, psikologia e respektuar1
Ajo ishte vetëm 14 vjeçare, pa asnjë njohuri të gjuhës gjermane, kur u regjistrua në klasën e dytë të shkollës së mesme, një vit më vonë pati fatin të jetë praktikante në asistencë stomatologjike dhe përfundimisht, diplomoi: doktore e psikologjisë në Universitetin e Cyrihut. Një histori e paparë e suksesit. Historitë e suksesit shpesh shihen
Më Shumë